ניקוי רעלים

מאת איציק אלון

הסביבה שלנו מוצפת ברעלים. האמת העצובה היא שלא משנה כמה מודע
ו"שומר יערות" תהיה אתה לא באמת יכול לברוח מזה לגמרי.

אוויר מזוהם, סתימות אמלגם בשיניים, חומרי ריסוס והדברה בירקות ובפירות, אנטיביוטיקה בביצים, בבשר ובחלב בתוספת של הורמונים, מתכות רעילות בדגים, בדאודורנטים, קרינה אלקטרו מגנטית מהפלאפון רשתות ה-WIFI, חומרי צבע, טעם וריח במזון, מזון מהונדס גנטית, לקטוז וגלוטן, רדיקלים חופשיים שהגוף שלנו מייצר כתוצאה מסטרס, מזון לא מתאים ואפילו מפעילות גופנית. ועוד לא אמרתי מילה על סמים, אלכוהול וסיגריות שהם יצרני הרעלים הגרועים ביותר.

הרעלים מצטברים ברקמות השומן בגוף (60% אחוז מהמוח הוא שומן!!) וגורמים לעייפות, לתפקוד מוחי לקוי, למהירות תגובה איטית, להפרעות נפשיות, לקושי ללמוד, לכאבים באיברי הגוף- במיוחד בראש ולתפיסות חושיות פחותות. בסופו של דבר הצטברות הרעלים תביא למחלות- להרס התאים ולמוות מוקדם.

תחשבו על הגוף כעל מדינה שהגופים בה צריכים להגיע ממקום למקום ולבצע את עבודתם, שמטרתה הישרדות. הרעלים יוצרים בגוף פקקים וחסימות שגורמים לגופים לבצע את מלאכתם הרבה יותר לאט, במקרים קיצוניים נוצרת חסימה מוחלטת, חילוף חומרים אינו מתבצע בתא ואז בניסיון ל"הציל" את עצמו התא מתחיל לשכפל את עצמו ואז נוצר מצב שבטח שמעתם עליו כבר- הוא נקרא סרטן. או שפשוט התאים מתים ואז נוצרות מחלות ניווניות כמו פרקינסון ואלצהיימר. ועוד לא אמרתי מילה על מחלות הלב.

גוף שהוא נקי מרעלים משרת ללא כל ספק הרבה יותר טוב את האדם- אתה נעשה מהיר יותר, חכם יותר והתחושות מהנאות החיים עולות לאין שיעור.

על מנת לטפל בבעיה יש צורך בשתי סוגי פעולות. אחת היא הימנעות ככל שניתן מהרעלים (הימנעות מוחלטת אינה אפשרית) והשנייה ניקוי רעלים, בהתחלה באופן אינטנסיבי ואחר כך באופן מתון יותר על מנת לתחזק.

נתחיל עם הסוג הראשון-
הימנעות מהגורמים המזיקים ככל שניתן:
החלפת הסתימות בשיניים.

להפסיק לאכול חלב ומוצריו.

להפסיק להשתמש בדואורדורנט המכיל מתכות.

להפסיק לצרוך דגנים למינהם.

לנתק את הרשת האלחוטית בבית ולעבור לרשת נייחת.

להפחית צריכה של חלבון מהחי.

להוריד ככל שניתן את הסטרס בחיים.

להפסיק עם סמים, אלכוהול וסיגריות.

להתרחק מהפלאפון ככל שניתן, לדבר דרך אוזניות.

לצרוך ירקות ופירות אורגניים.

הסוג השני כולל את הפעולות הבאות:

טיהור של הכבד, מערכת העיכול, השתן והכליות ע"י תוספי תזונה- הכבד והכליות הם מנקי הגוף, ומערכות העיכול והשתן אחראיות להעיף את הרעלים החוצה, לכן אנו זקוקים להם במצב מיטבי.

ביצוע של תוכנית ניקוי רעלים אינטנסיבית כמו תוכנית ה-PURIF.

צריכה קבועה של שמנים איכותיים כגון שמן זית, שמן אבוקדו, שמן קוקוס ושמן קצח.

צריכה קבועה של אומגה 3( DHA אחד מסוגי השומן שיש באומגה, הנו המרכיב
העיקרי במוח).

נטילה של תוספים נוגדי חמצון ובמיוחד תוסף נוגד חמצון מקדם גלוטתיון- נוגד החמצון העוצמתי ביותר.

לבקר תדיר בסאונה.

לנשום בכל בוקר אדי שמן אתרי אקליפטוס- על מנת לנקות את הריאות.

להקפיד על שתייה של מיץ גזר וסלק.

לצרוך המון ירקות ירוקים, העשירים בכלורופיל, שהוא המזון של החיידקים הידידותיים במערכת העיכול (כהערת אגב- מערכת עיכול בריאה היא תנאי הכרחי לבריאות נפשית מיטבית).


מאת איציק אלון, מאמן ומרצה פיזי מנטאלי