מה לעשות כשחולים?

מאת איציק אלון

כשאנחנו חולים כל הפעולות שלנו מכוונות למטרה אחת- להבריא. רוב הנאות החיים:
יצירה, עבודה ( שאוהבים ומאמינים שהיא חשובה), יחסי מין, אוכל, ספורט וטיולים נשללות מאיתנו או נפגעות בצורה קשה. כשאתה עצמאי אתה נפגע קשה בשל ביטול עסקים וכמובן שהמדינה אינה מפצה אותך, כשאתה שכיר אתה יוצר עומס על עמיתך לעבודה. לכן אני חושב שיש לעשות ככל שניתן על מנת למנוע מחלות ובשל כך עיקר עיסוקי הוא ברפואה מונעת. אך מה לעשות אם כבר חולים? האם להקשיב לעצתם של הרופאים לנוח וליטול טיפול סימפטומטי בלבד? או האם אני יכול לבצע פעולות שיזרזו את ההחלמה שלי לאין שיעור ולהימנע מפעולות שיאטו את ההחלמה? התשובה לשאלה האחרונה היא בהחלט כן.
חשוב לציין שאני מדבר בפרק זה על מחלות ויראליות וחיידקיות. במחלות חיידקיות הרופאים ירשמו לכם בדרך כלל אנטיביוטיקה ואני חושב שאם החיידק אלים במיוחד בהחלט יש לקחת אותה עד הסוף למרות המינוסים שלה (אנטיביוטיקה- אנטי חיים). וגם לדבוק בעצות מהמאמר הזה. אם המחלה היא ויראלית לרפואה המערבית אין שום טיפול חוץ ממנוחה וטיפול סימפטומטי, לכן יש לנקוט במקרה כזה את העצות ממאמר זה ביד רמה. אם כך בואו נתחיל בעבודה ונראה מה אפשר לעשות על מנת להחלים כמה שיותר מהר במידה וחלינו.
יש צורך בהבנה של הקונספט הבא: בעת זיהום ויראלי או חיידקי, הגוף שלנו נמצא במלחמה. הנגיף הוא האויב, הגוף הוא המותקף והצבא שלנו הוא מערכת החיסון. הדבר טוב ביותר שאנו יכולים לעשות הוא לחמש את הצבא שלנו
במלוא ה"ארטילריה" ולספק לו את ה"ציוד" המתאים על מנת לנצח במלחמה. ולא רק זה, אלא שאנחנו ניתן לו את זה בכמויות גדולות מאוד. מערכת החיסון זקוקה למרכיבים הבאים על מנת לנצח במלחמה:

1. ויטמין C מועשר בביופלנואידים

2. ויטמין A

3. תמצית שמן אורגנו

4. חומצת אמינו ארגינין

5. ויטמין קומפלקס B

6. חומצת אמינו ליזין

7. מזון מלכות/דבש

8. שום

9. מיץ גזר

10. ויטמין D

דבר נוסף חשוב מאין כמוהו כשחולים הוא לספק לגוף את המנוחה המתאימה. עדיף לא לעבוד כמה ימים ולתת לגוף להתגבר לגמרי על המחלה מאשר למשוך אותה חודש תוך כדי עבודה.
​ יש להימנע לחלוטין מפעילות אירובית ומאימוני הכוח. אימונים אלו דורשים כוח רב שלגוף קשה לספק בעת זו.
​יש להימנע מיחסי מין וכמובן מפליטה. הגוף עובד קשה ביותר על ייצור זרע, לכן לפלוט בעת מחלה זה פשוט מעשה טיפשי וחסר אחריות שיאריך בוודאות את המחלה. הגוף נמצא במלחמה לכן לתת לו להתעסק בעוד חזיתות (כמו ייצור זרע, ראה המאמר שלי על האנרגיה המינית) זה פשוט לירות לעצמכם ברגל.
​טיולים קלים בטבע ובחוף הים יכולים מאוד לעזור בשל האוויר הזח שם ובזכות כוחו התרפיוטי של הטבע.
​יש להימנע מלשהות במאגרי מים גדולים למשך זמן ממושך ובמיוחד מאמבטיות. המים מרוקנים את הגוף מהחיוניות שלו וזה הסיבה שחשים כה רעבים אחרי יום בבריכה או בים.
​מעשנים צריכים להימנע לחלוטין מעישון בזמן המחלה, אני יודע שזה קשה, גם אני עישנתי אבל אם תחשבו על זה תראו שמהסיגריות בזמן המחלה בכלל לא נהנים והם כ"כ מאטות את ההחלמה שברור שעדיף ל"וותר" עליהן בזמן המחלה והאמת בכלל החיים ללא עישון הם כ"כ יותר טובים, גם פיזית וגם נפשית, אבל זה כבר נושא למאמר אחר.
​יש לשתות המון, הגוף זקוק לכמויות מים לא הגיוניות בזמן טיפול בנגיף.

​ככל שתיישמו יותר את העקרונות המתוארים במאמר זה, אתם תחלימו מהר יותר!

​תרגישו טוב ! 🙂

​מאת איציק אלון, מאמן ומרצה פיזי מנטאלי.