טיפול יעיל בחרדה

מאת איציק אלון

אין ספק שהאנשים שסובלים הכי הרבה בקרב הנוירוטים (רוב הציבור) הינם אנשים הסובלים מחרדה. התקפי פאניקה שהינה עוד רגע הולכים לאשפז אותי או שאני הולך למות, פחדים לא היגיוניים כמו שאני ארצח את הילדים שלי, יאנוס ילדים קטנים, אחווה השתלטות של השטן או אהפוך להומו, או פשוט חרדה קיומית שלא לובשת שום צורה של הינה עוד רגע אני הולך לחלות, למות או להשתגע. המיינד האנושי הינו האויב הגרוע ביותר של האדם, תחזרו רגע לשורות למעלה ותראו מה הוא מעולל לו.

יש צורך במספר הבנות וכלים לגבי המצב הזה שנקרא חרדה. ברגע שיש את ההבנות והכלים האלה הרבה יותר קל לצאת מזה.
אז ככה:

1. אין שום סיכוי שהדבר שאתה מפחד ממנו יקרה. אם היית יודע באמת למה יש לך את הפחד הספציפי הזה היית צוחק על זה, הבעיה שהסיבה נעוצה עמוק במיינד הלא מודע שלך ואין לך גישה אליה, אלא אם כן תעבור תרפיה שעובדת כמו דיאנטיקה.

2. הגעת למצב חרדה כי כוח החיים שלך ירד בעקבות טראומות ודיכוי שעברת בחיים. חלק גדול מכוח החיים הזה שלך עדיין מעורבב בטראומות ובדיכוי האלה ועל מנת לצאת מזה צריך להשתחרר מהן ע"י תרפיה. ברגע שתעשה זאת לא רק שתפסיק לפחד, אלא גם תהיה אדם בעל הרבה יותר יכולת. השיטה שציינתי בסעיף הקודם מצוינת למטרה הזאת.

3. אתה במצב הזה כי אינך יכול לבוא מול המצב הזה. לכן הדרך לצאת מהמצב הזה היא פשוט לקבלו. ברגע שתפסיק לפחד מהחרדה היא תפסיק להגיע, פשוט כי היא אינה אפקטיבית. אני מבטיח לך שברגע שתבוא ותגיד- הינה יש אצלי שד עכשיו בגוף איזה כיף בוא נשחק איתו קצת, מה שלומך אדון שד התגעגתי אליך, אתה תפסיק לפחד מזה שהוא ישתלט עליך ואותו דבר עם כל סוגי הפחדים שציינתי למעלה או כל פחד אחר.

4. אני ממליץ בחום על שימוש בויטמין B COMPLEX ביחד עם ויטמין C, על שימוש בתוסף קאל מאג (סידן מגנזיום), בנוסף יש ליטול אומגה 3 וגם תוספי חומצות אמינו טריפטופן וגאבא . תתייעץ אם רוקח או תזונאי לפני אם יש לך איזשהו חשש, מניסיוני התוספים האלה עוזרים מאוד לאנשים.

5. פעילות אירובית קבועה באיזור הים או במרחב ירוק הינה מדהימה לשיפור המצב. בנוסף אימוני יוגה, אומנויות לחימה וכושר גופני מחזקים מאוד את רוח האדם ומטיבים מאוד עם המערכת ההורמונלית (יוצרת הרגשות) וכתוצאה מכך הוא כשיר יותר להתמודד עם קשיים. יש לשחרר את שריר הפסואס באופן יומיומי.

6. הפסקה מוחלטת של שימוש בסמים או כדורים פסיכיאטריים שרק מסבכים את המצב. אם אתה חושב ללכת לפסיכיאטר על מנת לשפר את המצב, אני מזהיר אותך אל תעשה את זה! הוא רק יגרום לך לשקוע עמוק יותר בתוך הבוץ. פסיכיאטריים מאמינים שאפשר לטפל באדם ע"י "משחק" עם הביוכימיה של המוח שלו, המציאות מוכיחה אחרת משום שאדם הוא הרבה יותר מאשר אוסף של תאים. חוץ מזה לכדורים שהם נותנים יש אינסוף תופעות לוואי קשות כמו הגברת חרדה, חוסר הנאה מיחסי מין ועייפות נוראית.
אם אתה כבר נוטל תרופות הפסק אותם בהדרגה תחת פיקוח.
במקרה של סמים הפסק אותם באופן חד ומוחלט. סמים מחלישים מאוד את כוח החיים של האדם, הם מוציאים אותו מזמן ההווה, הם מעצימים מאוד את החרדה, הם מפתחים במשתמש תלות פיזית ונפשית ואני לא כותב את הדברים האלה רק כי קראתי עליהם בספר. אני מכיר המון מקרים של אנשים בעלי יכולת רבה שהסמים פשוט עצרו אותם.

7. שימוש קבוע בשמנים אתריים רוזמרין ולבנדר תוך כדי עבודה קבועה על הרחבת ושיפור הנשימה. מומלץ מאוד גם לבצע ניקוי סינוסים בבוקר ובערב. נשימה מלאה היא מפתח להתפתחות רוחנית, לבריאות ולמודעות. ברגע שהנשימה משתפרת החיים משתפרים יחד איתה.

8. ישנו מזמור נפלא בתהלים שמאוד עוזר לעבור דרך זה, הוא נקרא "מזמור לדוד רועי לא אחסר".

​9. אל תבצע מדיטציה. מדיטציה יכולה להעלות דברים שתתקשה מאוד להתמודד איתם כרגע.​

10. קבל את המצב שנכנסת אליו בברכה, זהו רק טריגר להתפתחות רוחנית.


בכל שאלה אני כאן
בברכה והמון אהבה
איציק אלון מאמן ומרצה פיזי מנטאלי