אנרגטיות 1

מאת איציק אלון

כמה אנרגיה אדם צריך בשביל ללכת להתאמן אחרי יום עבודה? כמה אנרגיה אדם צריך כדי לגדל ילדים? כמה אנרגיה זוג צריך כדי לשמור על חיי מין עשירים? כמה אנרגיה צריך כדי להתקשר ללקוח ולמכור לו את המוצר או השירות שלך? כמה אנרגיה צריך כדי לצאת בערב אחרי יום עבודה לראות בחורה שמוצאת חן בעיניך, לגשת אליה, לגרום לה להימשך אליך ולגרום לה לרצות לראות אותך שוב? התשובה לכל השאלות האלה היא הרים! הרים של אנרגיה. באורח החיים המודרני כמעט ולא קיים אדם שאינו סובל מעייפות, קל וחומר היה שמח לתוספת של אנרגיה. ככל שאני יותר אנרגטי ככה אני יכול להגשים את השאיפות שלי יותר. אם יש לי רעיון אבל אין לי את האנרגיה הדרושה כדי להוציא אותו אל הפועל, ככל הנראה הוא יישאר בגדר רעיון. אם אני מאוד רוצה להתחיל להתאמן אבל אין לי את האנרגיה הדרושה כדי לעשות זאת סביר להניח שאשאר עם הכרס שלי. אם אני רוצה להקים עסק חדש אבל אין לי את האנרגיה הדרושה לכך כנראה שאמשיך להיות שכיר. אם אני רוצה לגרום לבת הזוג שלי לחוות רצף גדול של אורגזמות אבל אין לי את האנרגיה הדרושה להישאר יותר מחצי שעה בעניינים, כנראה שהיא תישאר מתוסכלת. אבל מה לעשות? האם ישנם דרכים להגביר את האנרגיה ובעקבות זאת לחיות חיים הפורצים את גבולות חלמותיכם? אז כן! האמת שיש לא מעט דרכים ואני הולך לפרט כמה מהן בשורות הבאות.

​1. התחילו כל יום בפעילות אירובית מתונה. דקות ספורות לאחר שאני מתעורר אני כבר יוצא להליכת הבוקר שלי. היא מסלקת ממני את העייפות, מרחיבה את הנשימה, מפקסת אותי, מזרזת את פעילות המעיים וגורמת לי לפתוח את היום בשמחה. אני יודע שלפעמים קשה ואין זמן, אבל לאחר שתרגישו ביתרונות המדהימים של הפעולה הזאת, אני בטוח שתמצאו את הזמן והכוח.

​2. שתו מיצי פירות וירקות. המיצים נספגים במהירות בתאים ומספקים להם אנרגיה חזקה. הם עשירים בויטמנים, מינרלים וסיבים שעוזרים לגוף לתפקד טוב בהרבה. מה גם שבצורה כזאת הגוף מפחית מאוד את ההוצאה האנרגטית על עיכול ואתם מרוויחים אנרגיה. לדעתי המובחר ביותר הוא מיץ הגזר. אחד מהמנטורים הגדולים ביותר שלי- ד"ר נאדר בוטו, כותב שמיצי פירות וירקות צריכים להוות כ-50% מהתזונה, אני לא מתווכח איתו.

​3. השתדלו להרחיק את הסלולרי מכם ככל שניתן. הקרינה שלו מחסלת תאים והגוף מוציא ים של אנרגיה, על מנת לתקנם. אל תניחו אותו בכיס, הטעינו אותו רחוק ממכם, השתדלו לדבר באוזניות.

​4. אכלו תפריט עשיר בנוגדי חמצון. הרדיקלים החופשיים הינן מולקולות בגוף שמסתובבות והורסות מולקלות בריאות, נוגדי החמצון מנטרלים את הרדיקלים החופשיים והאנרגיה שנדרשת לתיקון, נחסכת.

​5. הקפידו על פעילות גופנית סדירה. האימון הגופני הוא כמו טיפול 10,000 לגוף. הוא מחזק את הלב, מסעף את העורקים ומגדיל את צריכת החמצן. אלמנטים אלו מעלים את רמת האנרגיה ​באופן מובהק.

6. טלו אחד או יותר מהאדפטוגנים הבאים: ג'ינסאנג, פטריית קורדיספס או אשווגאנדה.
אלה צמחים מדהימים מרפואת המזרח שאין מקום כאן למנות את כל יתרונתיהם הרבים, אך לעניינו הם משיבים לאדם את חיונותו ומגבירים מאוד את האנרגיה.

7. היחשפו באופן קבוע לאור השמש. קרני השמש עוזרות לגוף לספוג מינרלים, משפרות את העמידות הפיזית והמנטאלית, מונעות התפתחות מחלות ועוזרות לייצר את הורמון הגדילה. יש להיחשף לזמנים קצרים.

8. טפלו במטענים הנפשיים מהעבר. הטראומות הנפשיות והפיזיות יושבות על המערכת ההורמונאלית שהיא כ"כ משמעותית לרמת האנרגיה שלכם, וגם למצבכם הנפשי. ברגע שהמערכת ההורמונלית משוחררת אתם נהפכים אנרגטיים לאין שיעור. זהו ההיגד בעל הערך הרב ביותר במאמר.


מאת איציק אלון, מאמן ומרצה פיזי מנטאלי.